Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ovatko e-pillerit mielestänne lihottaneet teitä?

Vierailija

Oma painoni on alkanut salaperäisesti kivuta hiljalleen ylöspäin, ja mietin että voisiko johtua Diane Nova -pillereistä, joita olen käyttänyt suunnilleen vuoden.

Kommentit (8)

Vierailija

17 vuotiaasta alkaen ja paino nousi vaan, kun tulin raskaaksi tai siis kun alettiin yrittää lasta ja jätin pillerit (mercilon tai cerazette) pois ja tulin raskaaksi niin paino laski, kummallakin kerralla. Nyt mirena kierukka ja kummallisesti pomppas yhtääkkiä taas 2kg lisää ja muutenkin jatkuvaa painon nousua : (

Vierailija

Toki kuukautiskierto voi aiheuttaa turvotusta mutta lihasten ja läskin muodostumiseen tarvitaan "rakennusainetta" eli energiaa. Sitä saa vain syömällä ja juomalla.



1 kg = 7000 kcal

Vierailija

olisin voinut vetää vaikka monta laatikollista joulusuklaata, ja vedinkin. Onneksi ruokahalu palasi normaaliksi Mercilonien lopettamisen jälkeen.

t. 3

Uusimmat

Suosituimmat