Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Vierailija

hei,



söin juuri kolmen viikon antibioottikuurin. vatsa vihoitteli aikalailla jo kuurin aikana, mutta nyt kuurin loputtua olo on aivan mahdoton. kaikki mitä syön aiheuttaa kamalia vatsavaivoja ja tuntuu, että kaikki menee vaan suoraan ruuansulatuskanavasta läpi. syön normaalisti, mutta olen nyt viikon aikana laihtunut jo pari kiloa...

oisiko tarvetta käydä lääkärillä?

Kommentit (6)

mikäli antibiottikuuri on vahva eli saattaa tulla kuvailemiasi oireita..



Pyydä ensikerralla mielumin jotain muuta kuin antibioottia :)



Oma vatsa menee aivan sekaisin aina, olen oppinut pyytämään vaihtoehtoa..





toinen on sitten nuo maitohappotabut, jos ei yksinkertaisesti ole vaihtoehtoa

Saa, vaikka kapseleina. Antibioottikuuri on voinut sekoittaa vatsan bakteerikannan. Tai sitten on kyse muusta. Voithan kysäistä terveyskeskuksesta neuvoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Lactobasilli

Kaikkia se leipä elättääkin!
Ota probiootteja!
Lactobasillus kannat on hyviä tuohon.
Voit myös ottaa kahta eri valmistetta jotta saat useampaa eri kantaa suolistoosi.
Muista kuitenkin, että valmiste joka sisältää eniten erilaisia kantoja ei aina ole paras.

Poiminnat

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat