Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Aiheuttaako nämä kaikenlaiset hormonit muille pahoinvointia?

Seuraa 
Liittynyt17.9.2015

Mulla eka inssi tänään ja aivan sairaan oksettava olo ollut jo pari päivää. Piikitellyt olen ja aloittanut perjantaina Parodel (?) kuurin. Viime yö meni astian vierellä nukkuessa (en kuitenkaan oksentanut) ja tänään piti lähteä kesken päivän töistä pois. Nyt jännittää, että selviänkö inseminaatiokäynnin oksentamatta. :( Voiko tuo Parodel tai Pregnyl aiheuttaa näin kamalan kuvotuksen ja jos niin kuinka kauan tästä täytyy kärsiä? :(

Kommentit (2)

Vierailija

mutta hyvin todennäköistä että juuri nou lääkkeet aiheuttavat sinulle pahaaoloa. Kannattaa keskustella asiasta lääkärin kanssa kun menet inssiin. Mulla pelkät lugetkin aiheutti ikäviä sivuvaikutuksia mutta mitäpä sitä ei tekisi oman pienokaisen eteen.

Uusimmat

Suosituimmat