Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paljonko teilä menee kk rahaa ruokaan(sis.vaipat jne)?

Vierailija

Meillä 6-henkinen perhe jossa yksi vaippaikäinen-meillä menee n.500e,onko se paljon vai vähän?

Kommentit (7)

Vierailija

ja rahaa ruokaan menee 260-300 kk. Ja tässä siis mukana pesuaineet, shampoot ym. mitä päivittäistavarakaupasta saa. Ja tietysti lapsen yövaipat.

Vierailija

Tässä mukana vaippa- ja hygieniakulut.



Meillä nuorimmainen käyttää kestovaippoja, öisin kertiksia, ja isommalla pojalla käytössä vain yövaipat, nekin kertiksia.



halvimmillaan viikosta selviää n. 60 eurolla, maksimissaan taas on kauppaan kerralla mennyt 120 euroa.



Meillä pyritään ostokset tekemään kerran viikossa.

Uusimmat

Suosituimmat