oireet pillereiden lopettamisen jälkeen

Vierailija

elikkä otsikko kertookin kaiken,haluaisin kuulla muidenkin kokemuksia.

Olen syönyt vreya pillereitä 5 vuotta ja nyt olen 27 päivää ollut ilman pillereitä.

Viimeisen pillerin otin 12.10 ja samaisena päivänä alkoi todella vähäinen vuoto.

Vuotoa kesti 19.10 asti, mutta sen pärjäsi pelkällä pikkuhousunsuojalla.

Yleensä kärsin kovista menkka kivuista, mutta tällä kertaa kivut kestivät vain 13.10 n.5h,ei hyytymiä ja vuoto todella vähäistä.

Nyt siis kp 27,eikä mitään menkka oireita.

Nännit ovat olleet kipeät 8 päivää, mutta rinnat itsessään eivät.

Kun kyykistyy ja nousee ylös tuntuu vasemmalla alavatsassa hetken pientä kipua/jomotusta/painetta.

 

osaisiko joku kertoa johtuuko nämä kaikki vain pillereiden lopettamisesta?

Kiitos :)

Kommentit (1)

Tämä kenttä pitää täyttää jotta oikeat käyttäjät erottuvat boteista.

Uusimmat

Suosituimmat