Vierailija

Lopetin vajaa kaksi kuukautta sitten cipralex nimisen lääkken käytön jota söin puolitoista vuotta masennukseen ja paniikkihäiriöön.

Ensimmäisen kuukauden aikana ei tullut juurikaan mitään " oireita" , mutta nyt tämän toisen kuukauden aikana tuntuu, että on hermo ruvennut kiristymään ja olen aikasen itkuherkkä...

Onko tämä normaalia lääkken lopettamisen jälkeen vai kannattaisiko käydä juttelemassa lääkärin kanssa?

Kiitokset jos viitsit vastata omista kokemuksistasi:)

Kommentit (2)

pitkä vaikutusaika, joten varmaankin se siitä lääkkeen lopettamisesta johtuu. Kyllä kannattaa mennä lääkärille juttelemaan. Josko lopetit liian nopeasti tai pitäisiko kuuria vielä jatkaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
* Tämä kenttä pitää täyttää jotta oikeat käyttäjät erottuvat boteista.

Poiminnat

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat