Seuraa 

Tämä on ehkä kaukaa haettua, mutta alan olla jo melko epätoivoinen. Tyttö (7kk) on syönyt korviinsa kolme antibioottikuuria ja joka kuurin aikana vaippa-alueen iho on mennyt punaiseksi ja paikoin vereslihalle. Viime viikolla korvat putkitettiin ja nyt olen tiputtanut korviin Oftan Akvakol-tippoja aamuin illoin ja taas on pyllyn iho ärhäkän punainen ja tyttö kakkaa useita kertoja päivässä limansekaista kakkaa :( Voiko siis korvaan tiputettava lääke aiheuttaa suolivaivoja ja pyllyn punoitusta?



Mitään uusia ruokia en ole kuukauteen ottanut käyttöön ja itseltäkin olen karsinut pois maidon, kotimaiset viljat, mansikan, sitrushedelmät, suklaan ym. yleisesti allergisoivat ruoka-aineet allergologin ohjeen mukaan. Ensi torstaina ollaan menossa maitoaltistukseen ja toivottavasti iho paranee siihen mennessä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
* Tämä kenttä pitää täyttää jotta oikeat käyttäjät erottuvat boteista.

Poiminnat

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat