Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Seuraa 

Moi!



Olemme aloittelemassa ensimmäistä IVF-hoitoa. Muita hoitoja ja inssejä takana runsaasti ja yritystä on 2,5 v takana.



Olen nyt sumuttanut kaksi viikkoa Sunarelaa (estolääkitys) ja viime viikolla alkanut huonovointisuus vain kasvoi kuukautisten alettua. Tänään oli pakko lähteä töistä pois, sillä olo on niin heikko ettei oikein mikään pysy sisällä.



Mulla on huomenna aika, jolloin päätetään pistoshoidon aloittamisen päivä. Sitten pääsen kysymään myös lääkäriltä tästä pahoinvoinnista, mutta onko jollain muulla ollut yhtä voimakasta reagointia näihin hormonilääkkeisiin? Tuntuu hurjalta nämä hoidot...

Kommentit (1)

Mulla oli tässä hoidossa melkein joka päivä päänsärky. Se synarela laskee estrogenitasoa, joten se voi aiheuttaa varmaan juuri tuota. Mulla olo parani heti piikityksestä ja gyne kommentoi juuri sitä, että estrogeenitaso nousee.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Poiminnat

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat