Vierailija

Millaisia ruokia kannattaa laittaa ja tuleeko halvemmaksi leipoa leipä itse kuin ostaa valmiina?

Kommentit (3)

Lidlissä on kyllä ollut kaikista halvimmat ruokakassit, jos pysyy vaan ihan niiden peruselintarvikkeiden ostossa vielä - siellähän on herkkuja vaikka millä mitalla ja vaikka ne tuntuu edullisilta ja sitä kyllä ovatkin, niin jos sellaisia ostaa, niin kyllä se kassalasku nousee.



Ihan peruskotiruoka on todella halpaa, kun tekee itse. Erittäin harvat einekset ovat halpoja myös.



Leipä tulee leipoen todella paljon edullisemmaksi ja jos sitä ei jaksa, niin yksi vaihtoehto on hyödyntää esim. leipomoista suoraan ostaminen. Itse olen aika ajoin käynyt ostamssa leipomosta esim. 3 leipää 2e tarjouksista. Marttaliiton sivuilta löytyy mm. tämmöinen tilasto leivän hinnasta 4 henkisen perheen vuoden hiivaleivän kuluista:



Itse tehty leipä

90 ¿



Leipäkoneella tehty leipä

118 ¿



Kaupasta ostettu leipä

433 ¿



Täytyy myöntää, että pistää miettimään, että ostaisikohan sen leipäkoneen itsellekin...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
* Tämä kenttä pitää täyttää jotta oikeat käyttäjät erottuvat boteista.

Poiminnat

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat