mistä voi johtua että kuukautiset on kestäny 4 viikkoa?

Vierailija

syön pillereitä ja aina ennen ollut säännölliset ?

Kommentit (2)

Vierailija

hormonit voi olla sekaisin.

joku tulehdus?

tai voi olla, että kohtu ei jostain syystä tyhjene kunnolla, ja tarvitset ehkä kaavinnan?



soita perhesuunnitteluneuvolaan tai mene gynelle. muttä älä nyt enää kauempaa odottele menkkojen loppumista.

sulla laskee hemoglobiini tosi alas, tulee tosi huono olo, ja joudut vielä sijoittamaan omaisuuden terveyssiteisiin tuolla menolla.



oletko milloin viimeeksi pitänyt taukoa pillereistä?

Vierailija

ja selvisi, että kyseessä oli kohdun ulkopuolinen raskaus. Voi olla keskenmenokin, jossa tyhjeneminen tapahtuu hitaasti.



Sulla kun on nuo pillerit päällä, niin varmaankin ihan niistä johtuvaa. Onko tiputtelua, vai kunnon vuotoa. Ota yhteys lääkäriin, voi määrätä sulle lääkkeet, joilla saat taas rytmin menkkoihin.

Tämä kenttä pitää täyttää jotta oikeat käyttäjät erottuvat boteista.

Uusimmat

Suosituimmat